Tarnowscy narciarze ścigali się na Marcince (FOTO)
access_time 2012-02-21 13:23:27
Już po raz XVII na górze św. Marcina odbył się Narciarski Bieg Tarnowian zorganizowany przez Stowarzyszenie Sportowe Sokół. Na starcie stanęło 32 zawodników i zawodniczek.
Bieg został rozegrany techniką dowolną. Narciarze ścigali się na trasie okrężnej 2,5 km i byli klasyfikowani na dystansach 7,5 km kobiety, 15 km mężczyźni. Klasyfikowano również zawodników, którzy ukończyli przynajmniej jedno okrążenie. 15-sto kilometrową trasę najszybciej pokonał Dariusz Dudziński, za nim uplasowali się kolejno – miejsce II - Witold Trojak, III – Mirosław Bieniasz, IV – Arkadiusz Banaś, V – Paweł Moździerz i VI – Krzysztof Winczura. Wśród pań najlepszą okazała się – Zofia Winczura, a w najmłodszej grupie zwyciężył – Mirosław Łuczkowiec. Po biegu odbyło się tradycyjne ognisko z pieczonymi kiełbaskami, organizatorzy zapewnili również gorące napoje. Foto: Tomasz Schenk