Siatkarki z drugą porażką w Tarnowie (FOTO)
access_time 2012-10-17 16:38:25
Siatkarki PKCH PWSZ Tarnów po trzysetowym pojedynku musiały uznać wyższość Pogoni Paleo Proszowice. Tym samym tarnowianki po trzech spotkaniach ligowych mają na swoim koncie tylko jedno zwycięstwo.
Początek meczu nie zapowiadał porażki podopiecznych Bogdana Dudka. Po zagrywkach, dwóch asach Weroniki Wyroby – tarnowianki prowadziły 5:1. Zespół z Proszowic doprowadził najpierw do remisu 6:6, a później objął prowadzenie 19:13. Gospodyniom po atakach Małgorzaty Hajduk udało się zmniejszyć straty do dwóch punktów – 17:19. Końcówka należała znów do Pogoni i mimo iż tarnowianki obroniły trzy setbole przegrały pierwszą partię do 21. Drugi set rozpoczął się od prowadzenia gości 4:0. Miejscowe doprowadziły do rezultatu 4:5, ale w dalszej części były już bezradne. Rywalki dominowały na boisku. Zdobywały punkty „ kiwkami”, blokiem i skutecznie atakowały. Najbardziej zacięty był trzeci, ostatni set. Po asie serwisowym Małgorzaty Hajduk tarnowianki prowadziły 5:4. Tym samym odpowiedziała Eliza Koperczak i doprowadziła do remisu 13:13. Walka rozgorzała w końcówce. Po ataku Alicji Leszek miejscowe przegrywały już tylko 17:18. Rywalki zdobywały punkty w ustawieniu z Koperczak na zagrywce. Pogoń prowadziła już 22:19. Po punktach Hajduk miejscowe doprowadziły do remisu 23:23. W końcówce obie drużyny miały piłki setowe. Tarnowianki obroniły piłkę setową i meczową, same miały setbola i piłkę po swojej stronie. Nie wykorzystały sytuacji i decydujące punkty zdobyły rywalki.

Tym samym, siatkarki z Proszowic odniosły trzecie zwycięstwo w lidze.
PKCH PWSZ Tarnów – Paleo Pogoń Proszowice 0:3 (21:25, 17:25, 25:27)
PKCH PWSZ: Leszek, Wyroba, Styrkowiec, Warchoł, Hajduk, Kutyła, Szubart (libero), Jachym (libero) – Wójcik, Podlasek, Młocek, Ruszel. Foto: Tomasz Schenk