Do wgrania: Nowa płyta Mango Collective (KONKURS)
access_time 2013-08-05 12:19:58
Na początku lipca na sklepowe półki trafiła debiutancka płyta zespołu Mango Collective. Tarnowska formacja imiennym albumem udowadnia, że granie organicznego hip-hopu ma w Polsce rację bytu.
Debiutancka płyta grupy, której premiera miała miejsce w lipcu tego roku, ukazała się w formie fizycznej nakładem wydawnictwa Luna Music oraz w formie cyfrowej dzięki wytwórni Fonografika (materiał nabyć można za pośrednictwem serwisów Spotify, Deezer, WiMP oraz iTunes). "Mango Collective" to pierwszy, długogrający album w dyskografii zespołu. Na płycie znalazło się 14 utworów, które stanowią podsumowanie dotychczasowej działalności. Materiał został zarejestrowany w tarnowskim Studiu 07, a realizatorem materiału jest Leszek Łuszcz (dotychczas współpracujący z m.in. Julią Marcell, Wilkami i Marią Peszek). Gościnnie udzielają się: Marek Piekarczyk (TSA), Eskaubei, DJ Żusto, Krystek Pro. Materiał zamieszczony na płycie to podsumowanie ponad sześcioletniej historii zespołu. Jeśli chodzi o warstwę słowną utwory utrzymane są w stylistyce hip-hopowej - rymowane zwrotki przeplatane są kobiecym, głębokim wokalem. Muzycznie jednak, mamy do czynienia z wielością brzmień - jazz przeplata się z ambitnym popem, brudne sample uzupełniane są przez dźwięk skrzypiec, a liryczne, nostalgiczne momenty przeplatają się z szybki tempem drum'n'bass'u. Całość, jako singiel, promuje utwór "We krwi". Zespół udostępnił również promomix płyty. Krążek można zakupić również w internecie: Empik oraz w formacie mp3 za pośrednictwem iTunes. Mango Collective zawita niedługo do Wadowic, gdzie promować będzie swój debiutancki album. Zespół zagra w tej malowniczej miejscowości już 22 sierpnia. Wadowicki koncert nie będzie jedynym, jaki zespół zaplanował na najbliższe miesiące. 20 września formacja zagra w Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach, natomiast 4 października zawita do bocheńskiej Małej Czarnej. Pełna recenzja płyty w zaprzyjaźnionym portalu AxunArts.pl
Dla czytelników portalu Tarnow.net.pl mamy płytę zespołu Mango Collective. Każdy, kto prześle na adres konkurs@tarnow.net.pl poprawną odpowiedź na pytanie: W którym roku powstał zespół Mango Collective? (podpowiedź na: facebook.com/mangocollective), w terminie do czwartku, 15 sierpnia (włącznie), swoje imię i nazwisko oraz nr tel. i adres e-mail weźmie udział w konkursie. W temacie wiadomości należy wpisać: "Mango Collective".
Komentarze...