Program TNF 2014
26 kwietnia (sobota)
18:00 - INAUGURACJA FESTIWALU
ok. 18.30 "W UKRYCIU", REŻ. JAN KIDAWA-BŁOŃSKI | PROJEKCJA KONKURSOWA | KINO MARZENIE
20:30 - "W IMIĘ...", REŻ. MAŁGOŚKA SZUMOWSKA | PROJEKCJA KONKURSOWA | KINO MARZENIE
27 kwietnia (niedziela)
15:30 - "OBIETNICA", REŻ. ANNA KAZEJAK | PROJEKCJA KONKURSOWA | KINO MARZENIE
17:45 - "IDA", REŻ. PAWEŁ PAWLIKOWSKI | PROJEKCJA KONKURSOWA | KINO MARZENIE
19:30 - "CHCE SIĘ ŻYĆ", REŻ. MACIEJ PIEPRZYCA | PROJEKCJA KONKURSOWA | KINO MARZENIE
28 kwietnia (poniedziałek)
09:00 - KINO MŁODEGO WIDZA - BAJKI KONKURSOWE - ZESTAW 1 (GRUPA WIEKOWA 3-9 LAT ), 75' | KINO MARZENIE
11:00 - KINO MŁODEGO WIDZA - PLATYNOWE ALE KINO! (GRUPA WIEKOWA 13+) | KINO MARZENIE
FILMY LAUREATÓW NAGRODY PLATYNOWE KOZIOŁKI MFFMW PRZEDSTAWIĄ: JERZY MOSZKOWICZ, DYREKTOR ORAZ TATIANA KAUCZOR PRODUCENT FESTIWALU
"MAŁE SMUTKI", REŻ. JADWIGA KĘDZIERZAWSKA, 10'
"WRONY", REŻ. DOROTA KĘDZIERZAWSKA, 63'
GOŚCIEM PROJEKCJI BĘDZIE REŻYSER DOROTA KĘDZIERZAWSKA
13:00 - FILM CZY SZTUKA FILMOWA? | KLUB FILMOWY
DEBATA SIECI KIN STUDYJNYCH I LOKALNYCH O EDUKACJI FILMOWEJ Z PREZENTACJĄ CZTERECH PROJEKTÓW
17:00 - "KAMIENIE NA SZANIEC", REŻ. ROBERT GLIŃSKI | PROJEKCJA KONKURSOWA | KINO MARZENIE
19:30 - "ZABIĆ BOBRA", REŻ. JAN JAKUB KOLSKI | PROJEKCJA KONKURSOWA | KINO MARZENIE
29 kwietnia (wtorek)
09:00 - KINO MŁODEGO WIDZA - BAJKI KONKURSOWE - ZESTAW 2 (GRUPA WIEKOWA 3-9 LAT ), 78' | KINO MARZENIE
11:00 - KINO MŁODEGO WIDZA - PLATYNOWE ALE KINO! (GRUPA WIEKOWA 7-12 LAT) | KINO MARZENIE
FILMY LAUREATÓW NAGRODY PLATYNOWE KOZIOŁKI MFFMW PRZEDSTAWIĄ: JERZY MOSZKOWICZ, DYREKTOR ORAZ TATIANA KAUCZOR, PRODUCENT FESTIWALU
"SMOK BARNABA", REŻ. TADEUSZ WILKOSZ, 10'
"MAGICZNE DRZEWO", REŻ. ANDRZEJ MALESZKA, 83'
GOŚCIEM PROJEKCJI BĘDZIE REŻYSER TADEUSZ WILKOSZ
12:00 - KULTURA W CYFROWEJ RZECZYWISTOŚCI | KONFERENCJA PRASOWA FUNDACJI LEGALNA KULTURA | PIWNICE TCK
15:00 - LEGALNA KULTURA | WARSZTATY DLA NAUCZYCIELI Z EDUKACJI FILMOWEJ ORAZ ZAGADNIEŃ PRAWA AUTORSKIEGO ISTOTNYCH W DYDAKTYCE | PIWNICE TCK
16:00 - MŁODZI - MŁODYM, STUDIO MUNKA W TARNOWIE (GRUPA WIEKOWA 16+) | KINO MARZENIE
"MAZUREK", REŻ. JULIA KOLBERGER, 31'
"CHOMIK", REŻ. BARTŁOMIEJ IGNACIUK, 30'
17:30 - "BILET NA KSIĘŻYC", REŻ. JACEK BROMSKI | PROJEKCJA KONKURSOWA | KINO MARZENIE
20:00 - "JACK STRONG", REŻ. WŁADYSŁAW PASIKOWSKI | PROJEKCJA KONKURSOWA | KINO MARZENIE
30 kwietnia (środa)
09:00 - KINO MŁODEGO WIDZA - BAJKI KONKURSOWE - ZESTAW 3 (GRUPA WIEKOWA 3-9 LAT ), 67' | KINO MARZENIE
11:00 - KINO MŁODEGO WIDZA - PLATYNOWE ALE KINO! (GRUPA WIEKOWA 7-12 LAT) | KINO MARZENIE
FILMY LAUREATÓW NAGRODY PLATYNOWE KOZIOŁKI MFFMW PRZEDSTAWIĄ: JERZY MOSZKOWICZ, DYREKTOR ORAZ TATIANA KAUCZOR PRODUCENT FESTIWALU
"MAŁY WESTERN, REŻ. WITOLD GIERSZ, 5'
"AWANTURA O BASIĘ", REŻ. MARIA KANIEWSKA, 96'
GOŚCIEM PROJEKCJI BĘDZIE REŻYSER WITOLD GIERSZ
16:00 - MŁODZI - MŁODYM, STUDIO MUNKA W TARNOWIE (GRUPA WIEKOWA 16+) | KINO MARZENIE
"GWIZDEK", REŻ. GRZEGORZ ZARICZNY, 16'
"ŻYCIE STYLEM DOWOLNYM", REŻ. ADAM PALENTA, 11'
"DRÓŻNIK", REŻ. PIOTR SZCZEPANOWICZ, 11'
17:00 - "POD MOCNYM ANIOŁEM", REŻ. WOJTEK SMARZOWSKI | PROJEKCJA KONKURSOWA | KINO MARZENIE
19:15 - "PAPUSZA", REŻ. JOANNA KOS-KRAUZE, KRZYSZTOF KRAUZE | PROJEKCJA KONKURSOWA | KINO MARZENIE
1 maja (czwartek)
17:00 - "PSIE POLE", REŻ. LECH MAJEWSKI | POKAZ PRZEDPREMIEROWY | PROJEKCJA KONKURSOWA | KINO MARZENIE
19:00 - WIELKA MAJÓWKA - PLENEROWE KONCERTY MUZYKI FILMOWEJ | RYNEK
MUZYKA ILUSTRACYJNA CEZAREGO CHMIELA
ROCK POLSKIEGO KINA - ROCKOWE FILMOWE PRZEBOJE W WYKONANIU: ŻANETY LUBERY, ARTURA GADOWSKIEGO, DAMIANA UKEJE, SŁAWOMIRA RAMIANA W ARANŻACJACH PIOTRA "QUENTINA" WOJTANOWSKIEGO
PROWADZENIE: PIOTR METZ (POLSKIE RADIO)
20:00 - "WIELKA MAJÓWKA", REŻ. KRZYSZTOF ROGULSKI, 86' | PROJEKCJA SPECJALNA | KINO MARZENIE
2 maja (piątek)
16:30 - 25 LAT WOLNOŚCI | KINO MARZENIE
"WAŁĘSA. CZŁOWIEK Z NADZIEI", REŻ. ANDRZEJ WAJDA, 127’
"Z MARMURU, ŻELAZA, NADZIEI...", REŻ. ANDRZEJ DUDA, WITOLD BEREŚ, 24’
PO PROJEKCJI ODBĘDZIE SIĘ SPOTKANIE Z KRZYSZTOFEM BURNETKĄ
I WITOLDEM BERESIEM, AUTORAMI KSIĄŻKI ANDRZEJ WAJDA. PODEJRZANY
19:00 - WIELKA MAJÓWKA - PLENEROWE KONCERTY MUZYKI FILMOWEJ | RYNEK
BAJKI I DOBRANOCKI - ANNA DERESZOWSKA & THE NEW ART ENSEMBLE
ALE KINO! - ORKIESTRA ALLA VIENNA
PROWADZENIE: PAWEŁ SZTOMPKE (POLSKIE RADIO)
20:30 - WIECZÓR Z HISTORIĄ POLSKIEGO FILMU - ŁĄKOWA 29 W ŁODZI, FABRYKA SNÓW? | KLUB FILMOWY
W OPARCIU O KSIĄŻKĘ FABRYKA SNÓW, AUTOR STANISŁAW ZAWIŚLIŃSKI WRAZ ZE SWOIMI GOŚĆMI, TWÓRCAMI POLSKICH FILMÓW (BOHATERAMI KSIĄŻKI) OPOWIE O TYM, JAK ROBIŁO SIĘ I ROBI FILMY W POLSCE. SPOTKANIU TOWARZYSZYĆ BĘDĄ PROJEKCJE FRAGMENTÓW FILMÓW DOKUMENTALNYCH
3 maja (sobota)
09:00-17:00 - WARSZTATY FILMOWE DLA MŁODZIEŻY (GRUPA WIEKOWA 16+) | PIWNICE TCK
14:00 - DEBATA KRYTYKÓW FILMOWYCH | KINO MARZENIE
19:00 - WIELKA MAJÓWKA - GALA WRĘCZENIA NAGRÓD 28. TNF | RYNEK
RAZ DWA TRZY SYMFONICZNIE - MUZYKA FILMOWA I NAJWIĘKSZE PRZEBOJE ZESPOŁU Z TOWARZYSZENIEM ORKIESTRY POD DYREKCJĄ HUBERTA KOWALSKIEGO
PROWADZENIE GALI: MARZENA ROGALSKA (TVP), RYSZARD JAŹWIŃSKI (TRÓJKA - POLSKIE RADIO)
4 maja (niedziela)
09:00 -17:00 - WARSZTATY FILMOWE DLA MŁODZIEŻY (GRUPA WIEKOWA 16+) | PIWNICE TCK
EPILOG 28. TNF - FILMY LAUREATÓW | KINO MARZENIE
15:15 - FILM LAUREATA JURY MŁODZIEŻOWEGO
17:30 - FILM LAUREATA PLEBISCYTU PUBLICZNOŚCI
20:00 - FILM LAUREATA GRAND PRIX
Wszystkie dodatkowe szczegóły na stronie
tarnowskanagrodafilmowa.pl